Siła samorządności: Kraków, Wesoła – Zielona dzielnica innowacji

Siła samorządności: Kraków, Wesoła – Zielona dzielnica innowacji

Dla każdego, kto przynajmniej w podstawowym wymiarze próbuje zrozumieć procesy i zjawiska zachodzące globalnie, ale zwłaszcza w krajach Unii Europejskiej, w tym i w Polsce, jest oczywiste, że najtrwalszą i najbardziej zakorzenioną osnową rozwoju jest społeczeństwo obywatelskie. Jego najsilniejszym narzędziem są samorządy różnego szczebla. Na każdym kroku widać, że tak naprawdę moc sprawczą- namacalną wręcz – mają w naszym codziennym życiu właśnie one.


Kraków jest perłą w koronie polskich miast. Zrównoważony, przemyślany i tworzony w stałej i wiążącej konsultacji z mieszkańcami, plan rozwoju historycznej stolicy Polski jest od lat konsekwentnie realizowany przez samorząd miejski i jego gospodarcze agendy oraz instytucje. Uderza bardzo nowoczesne podejście do rozwiązywania problemów zarówno bardzo istotnych dla życia codziennego Krakowian, jak i przyszłych ich pokoleń. Można też z pełnym przekonaniem stwierdzić, że przyjęto tu motto wyrażające się w krótkim, ale jakże wymownym zdaniu: Nowoczesność otula tradycję.


Pokażemy jak to działa na przykładzie działań podejmowanych w historycznej dzielnicy Wesoła. W zamieszczonej – mamy nadzieję, że wzorcowej dla innych samorządów miejskich – prezentacji koncepcji zagospodarowania zwartej zabudowy znajdziecie Państwo nie tylko bogaty materiał faktograficzny, ale przede wszystkim opis przesłanek i celów, które przyświecają samorządowi Krakowa (wypowiedź Prezydenta Miasta prof. Jacka Majchrowskiego), jak i instytucji bezpośrednio odpowiedzialnej za realizację przedsięwzięcia, którego koszty idą w setki milionów złotych: Agencji Rozwoju Miasta Krakowa SA ( wypowiedź Prezesa ARMK sp. z o.o. dr Jana Pamuły)

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa


Dodajmy, że jest to pierwsza z planowanych przez nas prezentacji pokazujących na przykładzie Krakowa samorządową siłę sprawczą i skuteczne poszukiwania odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata, odpowiadające potrzebom mieszkańców wielkich i wciąż rozrastających się obszarów zurbanizowanych. Zapraszamy też do odwiedzenia strony www ARMK SA – wystarczy kliknąć jego logo, aby zapoznać się z szeroką paletą działań podejmowanych przez instytucję odpowiedzialną za realizację inwestycji samorządowych we współpracy z sektorem prywatnym, tak, by Kraków pozostał Krakowem, ale nadal był miejscem dla dobrego, wygodnego życia, pracy i wypoczynku.

Wesoła – wspólna przestrzeń dla ciebie. Prezentacja w PDF .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *